Jesteś na: Strona główna / O szkole / Biblioteka / Wydarzenia

HARMONOGRAM KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ

rok szkolny 2018/2019

dla uczniów klas I-III
„PORTRET ULUBIONEGO BOHATERA Z LEKTURY SZKOLNEJ”
- złożenie prac do 31.10.2018 r. – ogłoszenie wyników – 9.11.2018 r.

dla uczniów klas VII i VIII
„Projekt plakatu teatralnego do książki „Ania z Zielonego Wzgórza” lub „Opowieść wigilijna”
- złożenie prac do 20.12.2018 r.. – ogłoszenie wyników – 5.01.2019 r.

dla uczniów klas IV-VI
„Projekt okładki do ulubionej książki”
- złożenie prac do 30.04.2019 r. – ogłoszenie wyników – 10.05.2019 r.

„DZIECKO, KTÓRE CZYTA STAJE SIĘ DOROSŁYM, KTÓRY MYŚLI”

Podzielając słuszność tego stwierdzenia nasza szkoła, jako jedyna z Czeladzi, przystąpiła do wojewódzkiego konkursu „Wielka Liga Czytelnicza”, której celem jest nie tylko popularyzowanie czytania ale również kształcenie umiejętności. Czytanie z e zrozumieniem jest jedną z nich, bardzo ważną zresztą.
Zakończył się I etap konkursu. Przedstawiamy zatem zwycięzców, którzy będą nas reprezentować w etapie II.
Grupa młodsza: Ewa Gajda, Jagoda Wieczorek i Tymon Wrzaszcz (klasa II a)
Grupa starsza: Małgorzata Nowak, Maria Najbor oraz Wiktoria Żmuda (klasa VI a i VI b)
Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za następny etap!

ZWYCIĘSTWO W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE "PODEJMIJ WYZWANIE CZYTELNICZE"!

Uczniowie naszej szkoły, Dominik Michalski i Beniamin Baryluk, wzięli udział w konkursie organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką  w Katowicach: "Książka z kubkiem herbaty- czytamy i polecamy".
Regulamin przewiduje zarekomendowanie książki zgodnej z wyzwaniem, które jest publikowane na początku miesiąca. Hasło listopada brzmiało: "Five o'clock". Ten angielski zwyczaj picia herbaty o godzinie piątej po południu, skłaniał do sięgnięcia po literaturę pisarzy z wysp brytyjskich lub książek, których akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii bądź bohaterowie są Brytyjczykami. Dominik i Benaimin wybrali powieść Juliusza Verne "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".
W odsłonie listopadowej zgłoszono aż 195 prac konkursowych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego województwa! Biorąc pod uwagę ilość zgłoszonych prac oraz wiek uczestników sukces naszych uczniów jest naprawdę duży!
Dominik i Beniamin nakręcili najlepszy film, który w oczach jurorów zasłużył na 1 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do obejrzenia:

IV WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Biblioteka w oczach czytelnika".
Dominik Michalski zajął III miejsce za cykl zdjęć "Miejsce kontrastów i różnorodności". Na tym jednakże nie koniec. Sukces odniosła również Marysia Najbor, która w oczach jury zasłużyła na wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!!!

Kategoria: Powiązane pliki [ 3 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
REGULAMIN KONKURSU - Portret bohatera lektury kl. I-III.pdf REGULAMIN KONKURSU - Portret bohatera lektury kl. I-III.pdf 18-10-02 15:41 80.34KB pobierz plik: REGULAMIN KONKURSU - Portret bohatera lektury kl. I-III.pdf